– Gmina Suchy Las przystąpiła do programu „Czyste powietrze

W trosce o jakość powietrza, którym oddychają nasi mieszkańcy, Urząd Gminy Suchy Las zdecydował się na przystąpienie do programu „Czyste powietrze”. Jest to program realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. W ramach programu oferowana jest szeroka paleta wsparcia finansowego dla osób pragnących zdobyć dotację na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła, termomodernizację czy też instalację fotowoltaiczną.

Program przewiduje dofinansowania m.in. na:

  • wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu,
  • docieplenie przegród budynku,
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
  • instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),
  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Wszystkich odpowiedzi na tematy związane z programem znajdziecie Państwo w punkcie informacyjnym, który mieści się w naszym biurze przy ul. Obornickiej 124a. Znajdziecie tu fachową pomoc konsultantki programu „Czyste powietrze”, która doradzi w wybraniu dofinansowania najlepiej dostosowanego do Państwa potrzeb. Najłatwiejszym sposobem na umówienie się na indywidualne konsultacje jest skontaktowanie się z nami w każdy czwartek  pod numerem telefonu 61 250 08 01 lub wysłanie maila z prośbą o ustalenie terminu na adres pk@larg.com.pl.

Back to top