– Porozumienie w sprawie dofinansowania przebudowy przejazdu kolejowego w ciągu ul. Sucholeskiej podpisane

W dniu dzisiejszym odbyło się w Urzędzie Gminy podpisanie listu intencyjnego w sprawie likwidacji naziemnego przejazdu kolejowego w ciągu ul. Sucholeskiej. Porozumienie pomiędzy przedstawicielami Gminy Suchy Las i PKP PLK S.A. jest kolejnym kamieniem milowym na drodze do budowy wiaduktu w miejscu obecnego przejazdu. Podpisany list intencyjny pozwoli umieścić naszą gminę na liście prekwalifikowanych samorządów, z którymi PKP wspólnie przeprowadza modernizację przejazdów kolejowych. Takie rozwiązanie jest korzystne dla obu stron, ponieważ Gmina ma szansę na wielomilionowe dofinansowanie budowy wiaduktu, a strona kolejowa zyskuje rzetelnego partnera, który inwestycję przygotuje, a następnie wykona. Ten tryb współpracy doskonale sprawdza się w praktyce, jednak wymaga jednak dużego zaufania po obu stronach. Cieszymy się, że dotychczasowa praca jaką wykonaliśmy wraz z Urzędem Gminy pozwoliła zbudować i utrwalić wizerunek naszego samorządu jako kooperanta godnego zaufania. Dzisiejsze podpisanie listu intencyjnego oraz trwające już prace projektowe (więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ) sprawiają, że wizja budowy wiaduktu w ciągu ul. Sucholeskiej nabiera coraz realniejszych kształtów i jest to doskonała informacja dla wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Back to top